עסקאות נדל"ן – שיקולי מס שאסור לשכוח

 

קנייה של נכס ראשון להשקעה זה אחד מהדברים הכי מרגשים בחיים. אחרי הכול מדובר בצעד הראשון לחיי עצמאות כלכלית ויכול להיות הנכס שיחזיק אתכם בפנסיה וכן משהו להשאיר לילדים בעתיד. כמובן שלקנייה של נכס מתלווה הרבה לחץ ותשלומים שלא תמיד לוקחים בחשבון, מה שיכול להיות ההבדל בין עסקת חייכם לכישלון חרוץ. ריכזנו לכם את כל שיקולי המיסוי שאסור לכם לשכוח לפני שניגשים אל עסקאות נדל"ן וקונים נכס להשקעה.

מיסוי נדל"ן – אילו סוגי מיסים אנו צפויים לשלם

ישראל היא אחת המדינות עם שיעור המיסוי החלות על עסקאות מקרקעין הגבוהות בעולם. נכסי מקרקעין נדרשים בתשלומי מיסים שונים הכפופים תחת חוק מיסוי מקרקעין משנת 1963 מגדיר את כל הנושאים הקשורים בעסקאות נדל"ן לרבות כאמור סוגי המיסוי השונים החלים, גובה שיעור המס הנדרש בתשלום, הגדרות לשימוש בקרקע זכאות להטבות וכו'. ישנם מספר סוגים שונים של מיסוי הנדרשים בתשלום ומאוד חשוב לקחת בחשבון כשקונים דירה להשקעה והם:

מיסוי על רכישה – כאשר קונים נכס בין אם למגורים או להשקעה חלה חובת מס רכישה. הסכום אותו תשלמו הינו משתנה בהתאם למדרגות מיסוי הרכישה ונע בין 0%-10% בהתאם לגובה העסקה, פטור מלא ממס רכישה חל רק כאשר מדובר על דירה ראשונה למטרת מגורים ושווי העסקה אינו עולה על סכום של 1,623,320 ₪. בנוסף, במידה וזאת לא הדירה היחידה על שמכם הסכום אותו תשלמו ינוע בין 8% כסכום מינימלי ל10% כמקסימום וכן מס רכישה יכול להיות הבדל משמעותי על חישוב התשואות מהם תהנו בדירה להשקעה.

מיסוי על השבחה –  מס שבח הינו תשלום אותו תדרשו לשלם בזמן מכירת הדירה על הרווח מסכום הקניה של הנכס. שיעור המס עומד על 25% וזה מהרווח הנקי שלכם מסכום הקניה למכירה, זאת אומרת ההפרש בין הקניה למכירה פחות ההוצאות וההשקעה בתקופת הבעלות כמו שיפוצים, טיפולי תחזוקה וכו'. חשוב לציין כי במידה ותחזיקו בנכס יותר מ-18 חודשים ואתם מוכרים את הנכס לשם קניה של נכס אחר תוכלו לקבל פטור ממס שבח וזאת רק במידה וזה הינו הנכס היחידי הרשום על שמכם.

מיסוי על השכרת הנכס – בישראל קיים מיסוי על הרווחים מהשכרת הדירה. לרוב, דירה שניה הינה לצורך השכרה וכן המיסוי חל על הרווח שלכם מהשכירות שתקבלו. במידה ואינכם מרווחים יותר מ-5,010 ₪ תוכלו לקבל פטור ממס שכר דירה אך במידה וזה אינו הנכס היחידי ממנו אתם מרווחים כסף תהיו חייבים במס. גובה המס שתשלמו תלוי במסלול אותו תבחרו- או מס בגובה 10% מכל הרווחים או מס שולי בהתאם להכנסות שלכם.

לסיכום

לפני ביצוע של עסקת נדל"ן אתם חייבים לקחת בחשבון את ענייני מיסוי מקרקעין השונים ולהכניס אותם לחישוב התשואות שלכם. סכומי תשלומי המיסים  בישראל הינם גבוהים ויכול להגיע עד ל40% וכן ללא התחשבות בפרטים הקטנים אתם יכולים למצוא את עצמכם מרווחים פחות ממה שציפיתם.

לקבלת שיחת ייעוץ חינם
03-7790040
או באמצעות הטופס הבא
Call Now Button