עמית דביר משרד עורכי דין ונוטריון
עורך דין מקרקעין | עורך דין נדל"ן
לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

הסכם ממון

הסכם ממון הוא הסכם מיוחד, בו מסכימים בני זוג (בין אם נשואים או ידועים בציבור), על האופן בו הם ינהגו בענייני הממון והרכוש שלהם בעתיד (על פי רוב ההתייחסות היא בעיקר למקרים של פקיעת הקשר – כלומר גירושין, פרידה או פטירה של מי מבני הזוג), והכל בהתאם לרצונם ובחירותיהם ההדדיות.

מדוע הסכם ממון כה חשוב?

כאשר למי מבני הזוג או לשניהם ישנם נכסים, בין אם שנצברו לפני קיום הקשר הזוגי או לאחריו, עולות תהיות או חששות מה יקרה בעתיד במקרה של סכסוך או פרידה. במצב בו אחוז הפרידות והגירושין גבוה מאד, הרי שמדובר בתרחיש מציאותי למדי עם כל הכאב שבדבר. 

הסכמי ממון הנערכים בצורה נכונה והוגנת, ע"י עורך דין מנוסה בעל ידע ורגישות בתחום, יעניק שקט נפשי לשני בני הזוג. עריכת הסכם נכון ימנע בעיות וסכסוכים עתידיים, ויסיר מן השולחן אפשרות לסחטנות במקרה של סכסוכי גירושין.

הסכם ממון

התפתחויות המשפטיות שחלו לאחרונה בתחום הסכמי הממון

חשוב לזכור כי ההתפתחויות המשפטיות בשנים האחרונות בכל מה שקשור לשיתוף נכסים בין בני זוג, הינן עצומות. ישנן סיטואציות משפטיות רבות לפיהן בתי המשפט יכירו על פי התנהלות והתנהגות הצדדים בזכות לבעלות בן הזוג השני בנכסים מסוימים, גם אם נכסים אלו רשומים בבעלות בלעדית של בן הזוג האחר. זאת אף אם אותם נכסים ניתנו לו בירושה, או שרכש אותם טרם קיום הקשר הזוגי. רוצה לומר, למרות שהחוק ורישומי הנכסים אמורים כביכול להעניק הגנה לבן הזוג החוסה תחתם, רק הסכם ממון מקצועי ונכון יוכל להגן עליו בצורה הבטוחה ביותר.

תחומים נוספים חופפים שחשוב להכיר בעניין הסכמי הממון

גם בתחום מיסוי המקרקעין ישנן התפתחויות משפטיות חשובות אשר מאפשרות לבני הזוג לבצע תכנון מס לגיטימי באמצעות הסכמי ממון, דבר אשר עשוי לחסוך לבני הזוג תשלומי מס רכישה או מס שבח.

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמי ממון טרום נישואין או לאחר הנישואין, פשוטים ומורכבים כאחד, אשר "נתפרים" במקצועיות רבה בהתאם לדרישותיהם ורגישויותיהם של בני הזוג או לדרישת אחד מהם. הסכם ממון או הסכם חיים משותפים אשר נערכים בצורה מקצועית ונכונה יעניקו הגנה מקסימלית, תוך התחשבות בדינים המשולבים והמשלימים להם – דיני חוזים, דיני ירושות וצוואות. קיים יתרון גדול בכך שגורם כמו עורך דין צוואות שמתמחה גם בדיני צוואות וגם בהסכמי ממון יערוך את הסכמי הממון.

להלן תחומי עיסוק משרדנו בין היתר: 

  • עריכת הסכם ממון לפני או אחרי חתונה
  • עריכת הסכם נישואין או הסכם חיים משותפים
  • מתן חוות דעת להסכם ממון קיים
  • עריכת הסכם ממון בין ידועים בציבור
  • ייעוץ ותכנון מס משפחתי הנוגע להסכמי ממון
אם הנכם מעוניינים בייעוץ בתחומים אלו, אל תהססו ליצור קשר כבר היום עם עו"ד עמית דביר לצורך ייעוץ ראשוני בטלפון נייד 052-3819696 או בדוא"ל amitdvir@gmail.com 
לקבלת שיחת ייעוץ חינם
03-7790040
או באמצעות הטופס הבא
Call Now Button