3 טיפים לרכישת נכס מקרקעין

מה צריך לדעת כשרוכשים נכס מקרקעין?

החדשות הטובות הן שאוטוטו, עם קצת מאמצים והרבה אהבה למלאכת השיפוצים, יהיה לכם נכס מקרקעין מוכן לשימוש. ואם אתם רוכשים נכס מקבלן, ייתכן אפילו שתוכלו לדלג על שלב השיפוצים וישר להשמיש את הנכס. כך או כך, הנה טיפים מועילים לפני רכישת נכס מקרקעין.

רגע לפני שאתם חותמים על הסכם מכירה ורכישה של נכס מקרקעין, האם בדקתם את כל מה שצריך לבדוק טרם הרכישה? רכישת הנכס היא אחת מהעסקאות הגדולות שתעשו בחייכם, אלא אם אתם אוליגרכים שמתעוררים בבוקר ומוכרים מגרשים ונכסים לפני הקורנפלקס. אז אם זו לא עסקת רכישת הנכס העשירית שלכם, הטיפים האלו עבורכם. אם כבר רכשתם נכסים בעבר, כנראה שקטונו מלתת לכם טיפים בנושא. בואו נבין יחדיו מה אמורים לבדוק לפני רכישת נכס, נתחיל עם המטרה של הנכס והבדיקות הנלוות לכך.

מה המטרה שתפיקו מהנכס?

אם אתם מתכננים להקים עסק, כבר עכשיו נמליץ לכם על סיוע של יועץ עסקי עם ניסיון. אם הנכס הוא לא למטרה עסקית, אנחנו נמליץ לכם דווקא על מעצב פנים שיסייע לכם בתכנון ועיצוב חלל המגורים. כך או כך, בין אם הנכס למטרה עסקית או למטרת מגורים, קודם כל חשוב לברר אם הנכס רשום בטאבו על שמם של המוכרים.

את הבירור הזה תוכלו לעשות דרך רשם המקרקעין ודרך הרשויות הרלוונטיות. אם במהלך בירור הבעלים של הנכס מתברר שהבעלים הם אינם מוכרי הנכס, תתייחסו לזה בתור תמרור אזהרה אדום במיוחד. כנראה שיהיה כדאי להמשיך הלאה לנכס המקרקעין הבא.

בירור זכויות בנייה בנכס

אם אתם עומדים לרכוש נכס מקרקעין למטרת עסקים או מגורים, יהיה כדאי לברר מה הן זכויות הבנייה שלכם בנכס. האם מותר לכם להרחיב את הבנייה הקיימת, למשל להוסיף יחידת דיור? האם שטח הבנייה של הנכס נוצל במלואו? אם הנכס למטרת עסקים, יועץ עסקי יגיד לכם לברר גם מה הצפי הנדלני במגרשים הצמודים לנכס שתרכשו. במילים פשוטות יותר, אילו סוגי נכסים עתידים להיבנות בסביבת העסק שלכם.

שעבודים על הנכס – האם קיימים?

בין אם מדברים על משכון, שעבוד, חובות או משכנתאות, זה משהו שאתם חייבים לברר כמה שיותר בהקדם. אל תתחילו בכל מיני בירוקרטיות של רכישת נכסים, לפני שאתם מבררים שהכנס אכן נקי מכל מיני חובות ושעבודים. כל יועץ עסקי שתשאלו אותו, יגיד לכם שזה רעיון גרוע לרכוש נכס מקרקעין משועבד.

אם אתם לא מוכנים לוותר על הנכס והוא אכן מתברר כמשועבד לאיזשהו חוב, תחתימו את מוכר הנכס על כך שהוא מחויב לסלק חובות ושעבודים מהנכס טרם המכירה. כמו כן, כך גם רלוונטי לגבי סילוק משכנתא על נכס מקרקעין למכירה. בסופו של דבר, נכס זו השקעה לטווח ארוך, לפחות בחלק גדול מהמקרים. תפעלו נכון, תדייקו את הרכישה ותוכלו להניב אולי רווחים בעתיד מהנכס.

לקבלת מידע נוסף, מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד עמית דביר – עורך דין מקרקעין

לקבלת שיחת ייעוץ חינם
03-7790040
או באמצעות הטופס הבא
Call Now Button