קניית דירה דיור ציבורי

ביום 1.1.2013 נכנס לתוקף חוק הדיור הציבורי (זכויות רכישה), התשנ"ט-1998. החוק אמור לאפשר לדיירים בדיור הציבורי לרכוש את דירותיהם בהנחה.

למי יש זכאות  לרכוש את דירתו?
כל דייר בדיור הציבורי שמתגורר בדירה ציבורית חמש שנים רצופות לפחות, ואין ולא היו בבעלותו, או בבעלות קרובו, מהמועד שבו חתם על חוזה להשכרה ציבורית, דירה או מקרקעין אחרים בשווי העולה על סך של 350,000 ש"ח.

כמה ישלמו הזכאים על רכישת הדירה?
על פי החוק המחיר הינו מחיר הדירה בתנאי שוק חופשי בניכוי מענק בסיסי ומענק לפי ותק. המענק הבסיסי נע בין 20% ל-65% ממחיר הדירה, תלוי בהרכב של המשפחה ובמקום הימצאות הדירה. המענק לפי ותק תלוי בזמן בו מתגורר הדייר בדירה. ככל שהדייר ותיק יותר, ההנחה גדולה יותר.

למי צריך לפנות כדי לרכוש את הדירה?
ההמלצה שלנו היא לפנות לעורך דין המתמחה בנדל"ן בטרם ביצוע כל פעולה בעניין רכישת הדירה, על מנת לבדוק את זכויות הדייר ולקדם את הליך הרכישה תוך לווי משפטי שישמור על זכויות הרוכש. על עורך הדין  לפנות למשרד השיכון ולחברה המשכנת של הדירה ולעמוד על קיום הוראות החוק.

עורך הדין ידאג לתעד כל פניה של בקשה רשמית ובמקרה של סירוב לבדוק אפשרות של פנייה לערכאות משפטיות.

אם הנכם סבורים שאתם זכאים לרכוש דירתכם בדיור הציבורי בהנחה אל תהססו ליצור קשר כבר היום עם עו"ד עמית דביר לצורך ייעוץ ראשוני בטלפון נייד 052-3819696 או בדוא"ל amitdvir@gmail.com.

עורך דין עמית דביר, מקים המשרד, הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים (L.L.B,L.L.M), בעל ניסיון מקצועי מוכח ועתיר (עשר שנים) בפרקטיקה של עריכת דין ובפרט כהיותו עורך דין מקרקעין. המומחיות שלנו הינה, בין היתר, בלווי משפטי מלא בעניינים כגון: מכירת דירה, קניית דירה, קניית דירה מקבלן, תמ"א 38, זיכרון דברים, עסקאות קומבינציה, פינוי בינוי, ייצוג קבלנים, בתים משותפים, קבוצת רכישה, רישומי מקרקעין, כינוס נכסים, מיסוי מקרקעין, דמי מפתח ועוד.

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו.

לקבלת שיחת ייעוץ חינם
03-7790040
או באמצעות הטופס הבא
Call Now Button