עמית דביר משרד עורכי דין ונוטריון
עורך דין מקרקעין | עורך דין נדל"ן
לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

נוטריון - ועו"ד עמית דביר

עמית דביר הינו עורך דין בעל הסמכה נוטריונית בכפוף לתנאים בחוק הנוטריונים בישראל. במידה ואתם זקוקים לשירותיו של נוטריון מוסמך, הגעתם למקום הנכון. חשוב לציין שלפי החוק בישראל, נוטריון חייב להיות עורך דין. עו"ד עמית דביר בעל ניסיון רב ומחזיק ברישיון עריכת דין משנת 2003. עמית הינו בעל תואר ראשון ושני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

אילו שירותים מעניק עורך דין שהוא גם נוטריון?

שירותיו של נוטריון מגוונים והוא רשאי לפעול רק במסגרת הסמכויות שנקבעו לו בחוק הנוטריונים, המפרטים בסעיף 7 לחוק. השירות השכיח והמוכר ביותר הינו אימות חתימה על מסמך. אך בנוסף לכל לנוטריון סמכויות נוספות כגון: החתמה על תצהיר, אישור נכונות העתק של מסמך, אישור על היותו של אדם חי, אישור נכונות תרגום של מסמך, אימות צוואה, אימות הסכם ממון בין בני זוג, שנחתם לפני הנישואין ועוד.

מדוע יש צורך חתימה של נוטריון מורשה?

חתימה של נוטריון על מסמך, יכול לאפשר למסמך להוות ראיה בבתי משפט. כמו כן, ישנן רשויות שונות בישראל ואפילו מחוצה לה (מדינות זרות), שיכבדו מסמך כלשהו רק במידה ותהיה עליו חתימה של נוטריון מורשה.


ראוי לציין, כי עורך דין שהוא גם נוטריון לא יכול לאשר ולאמת כל מסמך בחתימתו. למשל, אימות כתובת מגורים כלשהי של הטוען בכך, אינה בתחום סמכותו ואחריותו של נוטריון. הסמכויות כאמור קבועות בחוק הנוטריונים, אשר מסדיר את הכשרתו וקובע בדיוק מה בתחום האחריות ומה לא.

נוטריון

החובות החלות על הנוטריון

על הנוטריון חלים כללי אתיקה רבים הדורשים ממנו להתנהל בנאמנות ובכבוד. אותם כללי אתיקה מגדירים את החובות של הנוטריון ביחס שלו ללקוחות, ממש כפי שרישיון עריכת דין מגדיר את הכללים והיחס של עורך הדין ללקוחותיו בתחומים שונים. הגוף המפקח על פעילות הנוטריונים בישראל הינה המחלקה לרישוי נוטריונים.

בין הכללים החלים על נוטריונים ניתן למצוא את החובה לסודיות מקצועית, איסור לעבודה בשותפות עם מי שאינו נוטריון, דרישה לניהול ארכיון מסמכים מסודר ועוד. חובה נוספת חלה בעת הצורך לאימות חתימה: הנוטריון חייב לזהות את האדם החותם, וכמו כן החותם חייב לבצע את החתימה במעמד ונכוחות הנוטריון. מגבלות נוספות קיימות בעניין השכר המגיע לנוטריון, עליהן נרחיב מיד.

כיצד שכר הנוטריון נקבע ומהן המגבלות בעניין זה?

בניגוד לשכר טרחה המוכר לנו עבור שרותיו של עורך דין, שכידוע הינו שרירותי וכל עורך דין יכול להחליט כמה הינו מעוניין לגבות עבור כל שירות ושירות, לא כך השכר עבור נוטריון. שכרו של נוטריון כפוף למה שקבוע בחוק, ואין לנוטריון היכולת לשנות שכר זה ולגבות מעבר לו בעניין פעולות נוטריוניות שהוא מבצע. ישנו תעריף מדויק עבור כל פעולה מהפעולות השונות שנוטריון מורשה מוסמך לבצע. כאמור, מעבר לתקרת השכר המוגדרת לפעולה כלשהי, אסור לו לנוטריון לחרוג ממנה.

לקבלת שיחת ייעוץ חינם
03-7790040
או באמצעות הטופס הבא
Call Now Button