החשיבות של עורך דין בעת ניסוח הסכם ממון

מדוע חשוב שיהיה ניסוח הסכם ממון בליווי משפטי?

כאשר שני בני זוג נשואים מחליטים להיפרד ולפרק את הקשר, הדבר טומן בחובו השלכות כלכליות רבות, וכאשר ישנם ילדים בתמונה, ההחלטות אף הופכות להיות קשות הרבה יותר. כמובן שתמיד ניתן לפעול תחת אילוציו של החוק היבש אך הדרך הנכונה ביותר להתגרש היא באמצעות ניסוח הסכם ממון מבעוד מועד, והוא זה שיקבע את תוואי הפרידה ויגבר למעשה על החוק. את ההסכם חשוב לנסח בליווי מקצועי של עורך דין לענייני משפחה ומייד תבינו למה.

הסכם טרום נישואין שמסדיר פרידה עתידית

זוגות שמתגרשים נוטים לפתח עימות לגבי רכושם – אלו יכולים להיות וילונות או תמונות שניתנו במתנה בחתונה, מיטה זוגית מפוארת שנרכשה בחנות יוקרה ואף אחד מבני הזוג לא רוצה לוותר עליה, וכמובן הרכב, הדירה והחסכונות שנצברו במהלך הדרך. על פי החוק קיימת שיטת חלוקה ברורה של הרכוש במקרה של גירושין, כשהחוק מתייחס בצורה שונה לזוגות שהתחתנו לפני ואחרי שנת 1974 אך בכל מקרה, גירושין תחת אילוצי החוק עשויים להותיר את אחד הצדדים ממורמר תוך כדי הגדלת הסיכוי לעימות משפטי בבית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה.

הסכם ממון, שקרוי גם הסכם טרום נישואין, מונע למעשה את כל העימותים המשפטיים ואת עוגמות הנפש שעלולות לצוץ כתוצאה מכך. הסכם זה נכתב ונחתם על ידי שני בני הזוג שקובעים יחד כיצד תבוצע חלוקת הרכוש, וזאת בדרכי נועם כאשר היחסים עדיין טובים. כאשר מדובר על זוגות שטרם התחתנו, ניתן לערוך ולחתום על ההסכם בנוכחות עורך דין בלבד. בני זוג שכבר נשואים חייבים לאשר את ההסכם בבית המשפט. להסכם הממון ניתן להוסיף סעיפים רבים, לרבות סוגיית מזונות האישה, מזונות הילדים, הסדרי ראייה וכו' בכל מקרה של פרידה עתידית. ניתן גם לערוך את ההסכם לאחר שנחתם, במידה ושני הצדדים מסכימים על כך.

ניסוח הסכם ממון – לעשות זאת נכון באמצעות עורך דין

עריכת הסכם משפטי שמחייב את שני הצדדים חשוב כי תתבצע באמצעות ליווי של עורך דין את כל אחד מהצדדים (ניתן גם עורך דין אחד לשני הצדדים במידה וישנה הסכמה הדדית). הדבר חשוב מאחר ואי ידיעת החוק והזכויות של כל אחד מבני הזוג יכולה לגרום לחתימה על הסכם שאינו מיטבי, תוך גרימת נזק חמור לאחד משני הצדדים. עורך דין לענייני משפחה מסוגל לעזור לבני הזוג לנסח את ההסכם המיטבי, תוך התחשבות במצב הכלכלי של כל אחד מבני הזוג טרם הנישואים, התרומה הכלכלית של כל אחד מהם למשפחה והבנה של מה ניתן לעשות לגבי חלוקה צודקת של ירושות ועיזבונות.

רק עורך דין מקצועי, שבקיא לא רק בענייני המשפחה אלא אף בדיני חוזים (שהרי מדובר בחוזה לכל דבר) יוכל לעזור בעריכת ניסוח הסכם ממון מיטבי שמצד אחד מגן על "הצד החלש" בזוגיות ומאידך, מגן גם על "הצד החזק" יותר כלכלית במניעת סחטנות עתידית, מה שבהחלט עשוי להתרחש במקרה של פרידה. הפגישה עם עורך דין משפחה מקצועי יכולה לעזור גם לצד שיוזם את ההליך להבין כיצד להתנהל מול האדם השני בצורה הנכונה ולקדם את החתימה על ההסכם ללא פגיעה בו.

 

שיהיה בהצלחה.

לקבלת שיחת ייעוץ חינם
03-7790040
או באמצעות הטופס הבא
Call Now Button