הדרך לדירה חדשה מתחילה אצל עורך דין נדל"ן ומקרקעין

למה לפנות לשירותיו של עורך דין נדל"ן בעת רכישת דירה חדשה

רוב הישראליים חולמים בשלב זה או אחר בחייהם על נכס פרטי משלהם; אנחנו עובדים שנים רבות ומשתדלים לחסוך כמה שיותר עבור החלום, כדי שבסופו של דבר נוכל לשתות את הקפה שלנו בידיעה שהסלון הזה שאנו יושבים בו, שייך לנו. בלי דמי שכירות, בלי בעלי דירות ובלי כאב ראש. עורך דין נדל"ן הוא התחנה הראשונה של כל מי שמרגיש שהגיע לנקודה בה הוא יכול סוף סוף לרכוש את הנכס הפרטי, עבורו עבד קשה כל כך.

למה כל כך חשוב לפנות לשירותיו של עורך דין נדל"ן

רכישת נדל"ן היא כנראה הקנייה הכי יקרה שתעשו במהלך חייכם, זוהי עסקה אדירה ורצינית וסביר להניח שמעולם לא יצא לכם להתעסק בסכומים גדולים כל כך. עורך דין נדל"ן מטרתו לדאוג לאינטרסים של הלקוחות, לנסות להטות את הכף לטובתו עד ליצירת העסקה הטובה והנוחה ביותר. ניקח לדוגמא מצב בו לקוח עומד בפני עסקה מול קבלן:

  • מעבר על החוזה – אחד התפקידים העיקריים של עורכי דין מקרקעין ונדל"ן הוא לעבור קודם כל על חוזה המכר המוצע ללקוח. לרוב מדובר בחוזים אחידים עבור כל הדירות בפרויקט מסוים, כך שהם אינם מבטאים את דרישות הלקוחות השונים. נכון שלרוב קשה מאוד לערוך את החוזים הללו, אבל כשלצדכם עורך דין מקצועי ומנוסה, הסיכויים שלכם להצליח יעלו!
  • בטוחה? בטוחה – החוק מפרט בטוחות שונות המבטיחות לקבלן שאכן יקבל את הכסף המגיע לו בגין הדירה שמציע לרוכש; ביטוח, שיעבוד, בעלות, ערבות בנקאית, או הערת אזהרה. מומלץ לקבל ליווי מקצועי מעורך דין שמכיר מקרוב את כל סעיפי הבטוחות וההבדלים ביניהן, לברר מהי הבטוחה בה בוחר הקבלן ואם עולה הצטרך, לפעול בכדי שמרשו יקבל את הבטוחה העדיפה יותר עבורו.
  • חובת הגילוי – ההבדל בין קבלן לאדם שמגיע לרכוש דירה הוא שלרוב, הקבלן יודע כל מה שצריך על עולם הנדל"ן ואילו הרוכש הפוטנציאלי יודע רק דבר אחד – הוא רוצה לרכוש את הנכס הטוב ביותר ומהר. משום כך, החוק הישראלי מחייב את הקבלנים בחובת גילוי נרחבת ביותר; עליהם לפרט כמה שיותר אודות הנכס, ועורך הדין המקצועי יוודא כמובן שאין פרטים חשובים שמתפספסים.
  • עסקאות נלוות – לא תמיד הנושא מסתכם בעסקת המכר – מה לגבי בעל הקרקע? אישורי הבנייה? הבנקים?! כפי שציינו, זו עומדת להיות העסקה הגדולה ביותר בחייכם והיא דורשת היכרות מעמיקה עם התחום. אל תוותרו על ליווי מקצועי מעורך דין נדל"ן ומקרקעין.

עסקת חייכם יכולה להיות גם הטעות הגדולה ביותר שתעשו

אנחנו לא רוצים להפחיד אתכם, אבל בדיוק כמו שהייתם נוהגים לו היה עולה הצורך לפנות לשירותיו של עורך דין פלילי לדוגמא, יש לנהוג באותה הקפדה כשמדובר על עורך דין נדל"ן ומקרקעין. בכדי למנוע מצב שבו הנכס החדש שלכם הוא גם הטעות הגדולה ביותר בחייכם, יש לבחון את העסקה שאתם עומדים להיכנס אליה מכל הכיוונים ובמלוא הרצינות. את זה, רק אדם בעל וותק, ניסיון והיכרות עם עולם הנדל"ן יוכל לעשות.

 

 

לקבלת שיחת ייעוץ חינם
03-7790040
או באמצעות הטופס הבא
Call Now Button