האם כדאי לקחת עורך דין לפני קניית דירה?

חשיבות שירותיו של עורך דין לפני קניית דירה

קניית דירה היא צעד חיים מרגש מאוד, אבל חשוב להסתכל עליה גם כעסקה היקרה ביותר בחיים. וככזו, בוודאי לא הייתם רוצים שיהיו גורמים או נתונים שישפיעו על תקינות העסקה או שיגרמו לאבדן של כספים נוספים. לכן לשאלה האם כדאי לקחת עורך דין לפני קניית דירה, נענה שכן – מדובר בגורם מקצועי חיוני מאוד להצלחת העסקה. אבל למה בעצם? רגע, מיד נסביר הכל:

למה לא לפעול לבד?

כל רכישה של דירה עוברת תהליך שלם מרגע הערכת השווי ועד החתימה על עסקת המכר והמשכנתא, את זה אתם בוודאי כבר יודעים. חלק מהדברים נלמדים במסגרת קורס נדל"ן באינטרנט כך שתוכלו לפעול בחלק מהמישורים לבד וללא עו"ד. אך כשאתם צריכים להתנהל בירוקרטית מול עשרות גורמים שונים או לקבל החלטות בנוגע לענפים משיקים כמו מיסוי, משכנתאות, חוקי הדיור, הגבלות קבלן, הערכת שווי נכסים ועוד – דרוש עו"ד מקרקעין שיעשה עבורכם את העבודה.

בדיקת זהות המוכרים

עורך הדין מוודא את זהות המוכר וזכויותיו בנכס: הרישום בטאבו ובמינהל מקרקעי ישראל, האם שולמו דמי החכירה, האם קיימת הערת אזהרה (כלומר שקיים אדם נוסף עם זכויות בנכס), האם הדירה משועבדת לבנק או גורם נוסף, האם קיימים חובות לעירייה ועוד.

סוגיית העוקץ בענף הנדל"ן היא עצומה ולא תאמינו כמה מקרים של נוכלות מתרחשים מידי יום.  תפקידו של עורך הדין הוא לוודא שאתם מוגנים מפני מעשים כאלה והוא עושה זאת מבלי שתצטרכו להתרוצץ בין כל הגופים בעצמכם.

תכנון מס יעיל

עורך הדין יוכל לספק לכם גם את הנתונים המדויקים ביותר לגבי ההוצאות הנלוות לרכישה, כמו מס רכישה. אם מדובר במומחה מיסוי בין היתר, הוא יוכל לסייע לכם בהפחתה משמעותית של גובה המס וליידע אתכם לגבי ניצול הפטורים שקיימים בחוק. לכן גם אם תעדיפו שלא להשתמש בשירותיו של עורך דין לקניית הדירה עצמה, אל תוותרו על ייעוץ מס!

ניהול משא ומתן על תנאי המשכנתא

הייעוץ והליווי המשפטי בעת קניית דירה מסייעים מאוד גם לנטילת המשכנתא. באופן טבעי, יועץ המשכנתאות של הבנק הוא… אדם שעובד בבנק. ולכן האינטרס שלו שמור למעסיק שלו ובהחלט לא לכם. גם הפעם כדאי להיעזר בעו"ד או יועץ משכנתאות ממולח בלי קשר לרכישת הדירה, כדי לנהל משא ומתן מול הבנק על תנאי המסלולים, הריבית, הפריסה וכד'. אל תניחו שתדעו לעשות זאת טוב יותר מאלו שעושים זאת לפרנסתם.

עורך דין לפני קניית דירה לשם חתימה על הסכם המכר

ולסיום, עורך הדין רלוונטי במיוחד לשלב הסכם המכר. זהו החוזה המהווה את המסמך הרשמי שבו מביעים הקונה והמוכר רצון בעסקה והוא מפרט את כל התנאים לגבי מימוש הנכס (מתי יועבר הסכום, לאן ואיך), החובות (תשלומי המס של שני הצדדים), מה קיים בדירה (עד לרמת הברזים והכיורים) ומה מתחייב המוכר לעשות לפני הפינוי. כל נתון שלא צוין בהסכם, מאפשר לצד השני לנצל את הפרצה ולגרום לקונים להוצאות עצומות וכבדות שהיו אמורות להימנע. עורך הדין שלכם כמובן ידאג שדבר מזה לא יקרה ושהנכס יועבר בצורה חלקה ומוצלחת.

 

לקבלת שיחת ייעוץ חינם
03-7790040
או באמצעות הטופס הבא
Call Now Button